ارتباط با تماس تلفنی

ارتباط با اینستاگرام

ارتباط با واتساپ

0

53 بازدید

هایفوتراپی چیست؟

مهتا لیزر

نوشته شده توسط

05

مارس

با پیشرفت هایی که در زمینه روش های جوان سازی پوست و کاهش چین و چروک های پوستی حاصل شده است، انتخاب شیوه ای مناسب و ایمن بدون داشتن اطلاعات کافی اندکی دشوار به نظر می رسد. یکی از روش های نسبتا جدید لیفتینگ و جوان سازی پوست هایفوتراپی نام دارد. این روش در سال های اخیر به دلیل مزایای متعدد، بسیار پرطرفدار شده است. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا به صورت مفصل این روش را مورد بررسی قرار دهیم و مزیت ها و معایب آن را معرفی کنیم.

هایفوتراپی چیست

فهرست مطالب

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یکی از روش های جدیدی است که در سال های اخیر از آن برای درمان های پوستی نظیر زیبایی، لیفت و سفت کردن پوست استفاده می شود. هایفو یا همان HIFU توسط امواج فراصوت انجام می شود. در این روش امواج فراصوت با برخورد به لایه مورد نظر پوست، موجب تحریک و کلاژن سازی پوست می شوند و از آنجایی که کلاژن ها وظیفه استحکام پوست را بر عهده دارند، پوست کاملا سفت و لیفت می شود.

قبل و بعد هایفوتراپی

از آنجایی که این روش بدون عوارض جانبی و آسیب به پوست انجام می شود، روشی کاملا ایمن و غیر تهاجمی به حساب می آید و نسبت به جراحی های زیبایی ارجعیت دارد. گفتنی است که اغلب افرادی که این روش را امتحان کرده اند، پس از چندین ماه از نتایج آن رضایت داشته اند؛ زیرا بدون جراحی پوست صورت آنها جوان و لیفت شده است.

عملکرد روش هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی امواج فرا صوت توسط دستگاه مخصوصی به لایه های پایینی سطح پوست می رسد. در این حالت دمای این لایه ها بالا می رود و سلول های آسیب دیده در این ناحیه برای جبران این آسیب ها، شروع به کلاژن سازی می کنند تا بافت آسیب دیده ترمیم شود. بنابراین هدف اصلی این روش که همان تحریک کلاژن سازی برای جوان سازی و لیفت صورت است تامین می شود.

در اینجا ممکن است که این سوال مطرح شود که کلاژن سازی، چگونه به جوانسازی پوست کمک می کند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که کلاژن ها به عنوان رشته های پروتئینی موجود در بافت پوست، از مهم ترین اجزای ساختمان پوست به شمار می روند و در واقع موجب استحکام پوست و خاصیت انعطاف پذیری آن می شوند. زمانی که با افزایش سن میزان کلاژن ها کاهش می یابند، نشانه های پیری و چین و چروک کم کم در پوست ظاهر می شوند و پوست رفته رفته شل و دچار افتادگی می شود.

در این روش تحریک کلاژن سازی و افزایش میزان رشته های پروتئینی در پوست، باعث جوانسازی و لیفتینگ پوست می شود. مدت زمان انجام هایفوتراپی ۳۰ الی ۹۰ دقیقه است و طی یک جلسه یا بیشتر می توان به نتیجه مورد نظر دست پیدا کرد.

کاربردهای هایفوتراپی

به طور کلی هایفوتراپی پوست صورت در رفع بسیاری از مشکلات پوستی موثر است. این روش نیازی به جراحی زیبایی ندارد و مهم ترین کاربردهای آن به شرح زیر است:

– جوان سازی و رفع چین و چروک های پوست صورت و گردن

– افزایش استحکام پوست صورت و گردن

– رفع افتادگی و لیفت پوست صورت و گردن

– رفع غبغب

– رفع افتادگی ابرو

– رفع افتادگی پلک

– رفع خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

– رفع چین و چروک های اطراف دهان

– رفع منافذ باز پوست

– زاویه دار کردن فک

مهم ترین مزایای هایفوتراپی

این روش جوان سازی پوست مزایای گوناگونی دارد که برخی مهم ترین آنها به شرح زیر است:

  1. نیاز به جلسات درمانی کم

در روش هایفوتراپی تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد به نوع مشکل و نحوه واکنش بدن او بستگی دارد به طوری که گاهی حتی با یک جلسه نیز می توان مشکل را برطرف نمود. با این حال به طور کلی توصیه می شود که از این روش دو مرتبه در سال با فاصله شش ماه استفاده نمایید و بر اساس نیز خود سالانه آن را تکرار کنید.

  1. ماندگاری اثرات درمانی

اگرچه نتیجه استفاده از هایفوتراپی در کوتاه مدت نیز قابل مشاهده است، اما نتیجه نهایی در مدت زمان ۶ الی ۱۲ هفته مشخص می شود که دلیل آن زمان بر بودن فرآیند کلاژن سازی و جوان سازی پوست است. میزان ماندگاری نتایج هایفوتراپی عموما قابل قبول است اما به طور کلی این مسئله به فاکتورهای مختلفی همچون سن، میزان چین و چروک و افتادگی پوست بستگی دارد. مراقبت صحیح از پوست پس از انجام هایفوتراپی می تواند به افزایش ماندگاری اثرات آن کمک کند اما به طور کلی می توان گفت که اثرات درمانی این روش تا یک سال ماندگار خواهد بود.

  1. نداشتن دوره نقاهت

یکی از مزیت های مهم هایفوتراپی این است که پس از انجام این کار فرد بلافاصله می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید و به زندگی عادی باز گردد.

  1. قابل استفاده برای تمامی نقاط بدن

با توجه به عوارض اندک این روش، هایفوتراپی شیوه ای ایمن به حساب می آید و می توان آن را برای عیوب مختلف از جمله رفع افتادگی پلک ها، از بین بردن و شکستن سلول های چربی و یا رفع غبغب استفاده نمود.

معایب هایفوتراپی

در مجموع می توان گفت که این روش تقریبا بدون آسیب و دارای عوارض بسیار اندک، موقتی و کوتاه مدت است که در مدت زمان کوتاهی برطرف می شود. یکی از این عوارض قرمز شدن پوست است که طی چند ساعت رفع می گردد. همچنین ممکن است که پوست اندکی متورم شود که این مشکل نیز در مدت چند روز کاملا برطرف می شود.

در خصوص معایب هایفوتراپی نیز باید به این نکته اشاره کنیم که انجام این روش برای برخی افراد محدودیت دارد و همه افراد نمی توانند هایفوتراپی را انجام دهند. به عبارت دیگر افراد دارای ایمپلنت، افراد دارای اختلالات خونی و یا کسانی که در نواحی مورد نظر ژل تزریق کرده اند (مگر آنکه شش ماه از آن گذشته باشد) ممکن است نتوانند به طور کلی و یا در نواحی خاصی هایفوتراپی انجام دهند.

دیدگاه های نوشته


Fatal error: Cannot redeclare comments_template() (previously declared in /home3/mmjflckk/public_html/wp-includes/comment-template.php:1409) in /home3/mmjflckk/public_html/wp-content/themes/diak them/comments.php on line 215